7 krokow do osiagniecia balansu

Uskrzydlenie – to emocja, która pozwala mi sięgać po więcej. Budując własny biznes, czy markę często spotykamy przeszkody. Ta ścieżka wymaga samozaparcia, dyscypliny, regularności, ale też po prostu motywacji i pewnego rodzaju “uskrzydlenia”. Jak radzić sobie z gorszym dniem, okresem, narastającymi trudnościami? Gdzie szukać motywacji do codziennych zadań? Oto kilka pomysłów, które działają w moim przypadku. Daj znać, czy pomogły i Tobie!

1.Bądź sobą i działaj

 

Nadmiar pragmatyzmu może spowodować utratę tej wewnętrznej iskry, która stanowi paliwo potrzebne do osiągnięcia marzeń. Działaj! Sukcesywnie zamieniaj marzenia w realny plan, a iskra będzie płonąć coraz mocniej!

2. Zyskaj perspektywę

 

Czasami zamykamy się w pętli własnych myśli. Żeby uzyskać jasny ogląd sytuacji warto spojrzeć na daną sytuację z dystansu. Perspektywa osoby z zewnątrz pozwoli Ci uzyskac bardziej obiektywny obraz. Uwaga – chociaż perspektywa jest ważna, zawsze przeciągnij ją przez swój własny wewnętrzny filtr. Jak mówi stare porzekadło: “syty głodnego nie zrozumie” – brzmi surowo, ale za to jakże prawdziwie!

3. Zadbaj o balans

 

Szczególnie w ciężkich czasach łatwo jest zapomnieć o balansie. Kiedy w życiu zaspokajasz jedynie potrzeby SUPEREGO (obowiązki, codzienność), a zapominasz o ID (wewnętrzne dziecko, marzenia, rozrywka) tracisz równowagę. W perspektywie długofalowej możesz się szybko wypalić. Work life balance to nie tylko modny frazes, ale najlepszy sposób do osiągnięcia większej efektywności i rozwoju.

4. Samorozwój

 

Rozwijaj się, nie bój się nowych doświadczeń, wyjdź ze strefy komfortu. Sięgaj po wiedzę nie tylko ze swojej branży. Inwestując w samorozwój budujesz swoją pewność siebie, a to potrafi uskrzydlić!

5. Selflove

 

Warto tu skierować swoją uważność. Nie boję się założyć, że jest to punkt, który wielu z nas sprawia problem. Głos samokrytyki bywa często bardzo doniosły, ale nie poddawaj się, codziennie zrób dla siebie coś dobrego. Bądź sobą i doceniaj siebie, a wszystko wokół kwitnie.

6. Inspirujące cytaty i mądre słowa

 

Nie na każdego to działa, ale na mnie na pewno tak. Dobrze skomponowane słowa mądrego i doświadczonego człowieka pomagają mi nastawić tok myślenia.

7. Aktywność fizyczna

 

Oderwij się od swojego codziennego środowiska. Odpowiednio długi spacer pomoże Twojemu umysłowi w odpoczynku. Szybko zauważysz, że pewne zadania realizujesz szybciej i przy mniejszym wysiłku.